A POTECross - Művészetterápia program célja:
- hogy a hallgatók a művészetterápia szakterületét érintő kurzusokat és tantárgyakat vehessenek fel orvosi tanulmányaik mellett,
- hogy az orvosi tanulmányok lezárása után a Művészetterápia szakirányú mesterképzés iránt érdeklődők számára elősegítse ilyen irányú tanulmányaik elvégzését.
A POTECross-Művészetterápia nem egyenlő a PTE Művészeti Kar Művészetterápia mesterképzésével, de az orvostanhallgatók ugyanazokat a kurzusokat vehetik fel. Ezeket a kurzusokat/tantárgyakat később a Művészeti Kar elismeri, és így a későbbiekben már csak a fennmaradó kurzusokat szükséges elvégezniük a hallgatóknak.
Ha valaki minden felvehető kurzust elvégez, jó eséllyel előbb fejezheti be az egyébként 4 féléves mesterképzést.
Ha az orvosi diploma megszerzése után valaki úgy dönt, hogy szívesen végezné el a mesterképzést is, akkor a PoteCross tanulmányoktól függetlenül felvételi eljáráson szükséges részt vennie a Művészeti Karon keresztül, amennyiben Művészetterápia mesterképzés elvégzése a végcél.
Bemeneti követelmények:
A felhívásban szereplő általános követelményeken túl a PoteCross- Művészetterápia képzés és a majdani Művészetterápia mesterképzés felvételi eljárása során figyelembe veszik, hogy a jelentkező rendelkezik-e valamilyen képzőművészeti, vagy zeneművészeti előképzettséggel vagy bizonyítható készségekkel.
Bővebb információ a képzéssel kapcsolatban ezen a linken olvasható:
A program időtartama: 4 félév
A program tartalma:
A program 120 kredites. A művészetterápia - képzőművészet-terápia mesterképzési szak 442 kontakt tanóra, a művészetterápia - zeneterápia mesterképzési szak 439 kontakt tanóra.
A képzés célja, hogy a tárgyak az orvostanhallgatók számára az orvosképzéssel párhuzamosan, pénteki és szombati oktatási napokon történő részvétellel teljesíthetők legyenek.
A művészetterápia tantervei az alábbi linken megtekinthetők:
Képzőművészet-terápia szakirányú továbbképzési szak
Zeneterápia szakirányú továbbképzési szak
A hallgató saját teherbírásának mérlegelése alapján dönthet úgy is, hogy félévenként kevesebb tárgyat vesz fel, vagy adott félévben egyáltalán nem vesz fel tárgyakat a kínálatból, ez esetben a képzés ideje meghosszabbodik, de semmilyen más következménnyel nem jár.
A program kimenetele:
- Kreditigazolás a program tárgyainak teljesítéséről. (Amennyiben a hallgató a teljes programot nem fejezi be, de bizonyos tárgyakat sikeresen teljesít, a kreditigazolást értelemszerűen akkor is kiadjuk az elvégzett tárgyakról.)
- Az MK vállalása arról, hogy a végzett orvostanhallgatók számára az MK Művészetterápia mesterkképzés szakára való jelentkezéskor a kreditigazolás alapján a kurzusokat/tantárgyakat elismeri.
A későbbiekben, már konkrétan a Művészetterápia mesterképzésre a Művészeti Karon lehet jelentkezni. Bővebb információ a jelentkezéssel és a felvételivel kapcsolatban az alábbi linken olvasható:
Művészetterápia-képzőművészet-terápia mesterképzési szak
Művészetterápia-zeneterápia mesterképzési szak
Sikeres felvételt követően a kreditelismerési eljárás lebonyolítását az MK Kreditátviteli bizottsága végzi el.
Amennyiben az orvosi képzés alatt végzett PoteCross - Művészetterápia képzés során nem tud minden tantárgyat elvégezni akkor két úton haladhat tovább:
- kreditelismeréssel lezárja művészetterápia tanulmányait (vagy más formában később folytatja ilyen irányú tanulmányait)
- kreditelismeréssel, a meglévő kreditek későbbi beszámításával célozza meg a Művészetterápia mesterképzés felvételi eljárását és sikeres felvételt követően annak elvégzését.